top of page

AB Hibe ve Fon başvuruları

Projenize veya kuruluşunuza AB desteği alın 

Türkiye bir AB aday ülkesi olarak, Avrupa Birliği’nin fonlarından ve mali desteklerinden faydalanabiliyor. Bu özel statüye ‘katılım öncesi yardım’ uygulamasına borçlu. Kuruluşunuzun veya şirketinizin AB fonlarına olan uygunluğunu sizin için değerlendiriyoruz, ve sizin için bu hibelerden nasıl faydalanabileceğinize dair ön araştırma yapıyoruz. Kuruluşunuzun projesi uygunsa ve ilerlemek isterseniz, birlikte İngilizce olarak fon başvurusu ile ilerliyoruz ve bu mali kaynaklarda faydalanabilmek için ilk adımınızı atıyoruz.

AB%20TR%20bayrak_edited.jpg

Ekonomik ve sosyal birliğini hedefleyen 28 ülkeden oluşan AB'de çeşitli alanlarda işbirliğini teşvik etmek ve ilgili alanlardaki uygulamaları yakınlaştırmak için çeşitli Birlik Programları bulunmaktadır. Üye ülkelerin hepsi için zorunlu olan bu Birlik Programlarının önemli bir bölümü aday ülkeler ve Balkan Ülkeleri gibi AB'nin yakın olduğu ülkelere de açık bulunmaktadır.

Türkiye de aday ülke sıfatı ile bu Birlik Programlarına katılım sağlamaktadır.

KOBİ, STK, Eğitim / Sağlık veya Kültür kurumu olarak sizin kuruluşunuzun AB'nin fonlarına uygun olup olmadığını öğrenmek için benimle irtibata geçin. 

bottom of page